Eksperto biografijos apybraiža


/Vertimas iš anglų kalbos/



OMB (Office of Management and Budget) Nr. 0925-0001 ir 0925-0002 (Spalio 15 d. versija patvirtinta iki 2018-10-31)

KANDIDATO BIOGRAFIJOS SANTRAUKA. Nurodymai
(žr. toliau pateikiamą doktoranto biografijos santraukos šabloną)

Skirta tik doktorantūros ir podoktorantūros stažuočių stipendijoms, disertacinio tyrimo stipendijoms (R36) ir „Research Supplements to Promote Diversity in Health-Related Research” stipendijoms (Administracinis priedas).  NEVIRŠYTI PENKIŲ PUSLAPIŲ.

KANDIDATO PAVARDĖ: Nicholas A. Rubashkin

eRA COMMONS naudotojo vardas (leidimas prisijungti, pvz., agentūros prisijungimo vardas): narubashkin

PAREIGOS: Doktorantas

IŠSILAVINIMAS / KVALIFIKACIJA

INSTITUCIJA IR VIETA
LAIPSNIS
(jei tinka)

PRADŽIOS DATA, MĖNUO-METAI
PABAIGOS DATA (arba numatoma pabaigos data),
MĖNUO-METAI
STUDIJŲ SRITIS





Brandeiso universitetas (Brandeis University)

Bakalauras (BA)
1993-09
1997-05
Biologija
Stanfordo universiteto medicinos mokykla (Stanford University Medical School)

Medicinos daktaras (MD)
1997-09
2004-06
Medicina
Stanfordo universitetas (Stanford University)

Magistras (MA)
1999-09
2000-09
Kultūros antropologija
Kalifornijos universitetas, San Franciskas (University of California, San Francisco)

Rezidentūra
2004-06
2008-06
Akušerija/ Ginekologija
Kalifornijos universitetas, San Franciskas (University of California, San Francisco)
Daktaras
2016-01
2019-06
Pasaulinė sveikata

 


A.        Motyvacija


Esu akušeris ir ginekologas, kuris gimė namuose. Galbūt todėl mano sprendimas doktorantūros studijoms pasirinkti gimdymo galimybių kokybės pasauliniu mastu temą buvo iš anksto nulemtas.  Nuo gimimo momento iki dabartinio doktorantūros tyrimų ir studijų plano visada siekiau atskiromis kategorijomis neapribotų ir integruotų žinių. Kaip vadovaujantis tyrėjas būsiu atsakingas už konkrečių tyrimo uždavinių įgyvendinimą. Užsiimu akušerijos praktika ilgiau kaip 10 metų ir turiu medicininių žinių apie cezario pjūvį ir priaugusią placentą ir jas taikau.



Tikslai: Siekiu tapti nepriklausomu klinikiniu tyrėju intensyviai mokslinius tyrimus vykdančiame universitete ir jame plėtoti mokslinių tyrimų programą, taikančią sociologijos ir antropologijos teorijas akušerijoje. Esu tvirtai įsitikinęs, kad būtina parengti akušerių grupę, kurie turėtų kvalifikaciją vykdyti kokybinius ir skirtingų metodų derinimu paremtus mokslinius tyrimus, atsižvelgiant į gimdymo priežiūros srities kultūrinę reikšmę ir medicininį sudėtingumą. Savo tyrimo išvadomis dalinsiuosi su pasauline bendruomene, siekiančia atsiliepti į reikmę suteikti kokybišką akušerinę priežiūrą, gerbiančią moters autonomiją. Baigęs dirbti pagal šią mokslinių tyrimų ir kvalifikacijos kėlimo programą, būsiu atlikęs fundamentinių mokslinių tyrimų ir įgijęs praktinių įgūdžių, kurie patenkins paraiškos K99/R00 stipendijai reikalavimus. Gavęs šią stipendiją parengsiu mokslinių tyrimų rezultatais paremtą kokybiškos ir pagarbios motinystės priežiūros strategiją ir teisių suteikimo priemones.  Galiausiai, ketinu visą gyvenimą užsiimti su medicina susijusia veikla, vykdyti mokslinius tyrimus, dėstyti ir ginti pacientų teises. RAP stipendija siekiant šio tikslo yra esmingai svarbi.

 


A.        Pareigos ir apdovanojimai




VEIKLA/ PROFESIJA
PRADŽIOS DATA, METAI-MĖNUO
PABAIGOS DATA, METAI-MĖNUO
SRITIS
INSTITUCIJA/ ĮMONĖ
VADOVAS/ DARBDAVYS






Mokslo darbuotojas

2001-01
2002-06
Sveikatos politika
Kalifornijos universitetas (UCSF)
Dr. Jennifer Haas
Etatinis gydytojas

2008-08
2013-10
Akušerija/ Ginekologija
Šv. Luko ligoninė
Dr. Lisa Everson
Profesinis sertifikatas
2010-12
Iki dabar
Akušerija/ Ginekologija
Amerikos akušerijos ir ginekologijos taryba (ABOG)


Narys
Fulbraito stipendininkas
2011-12
2014-02
Iki dabar
2014-05
Akušerija/ Ginekologija
Medicina
Amerikos akušerių ir ginekologų kongresas (ACOG)
Semelveiso universitetas (Semmelweis University)




Dr. Ferenc Tury
Palatos gydytojas-akušeris

2015-01
Iki dabar
Akušerija/ Ginekologija
Šv. Luko ligoninė
Dr. Tirun Gopal
Docentas
2016-11
Iki dabar
Akušerija/ Ginekologija
Kalifornijos universitetas (UCSF)
Dr. Mary Norton

 


B.     Akademiniai ir profesiniai apdovanojimai


Howardo Hugheso vasaros klinikinių bandymų stipendija (Howard Hughes Summer Laboratory Research Fellowship), 1995 m.

Maxo ir Sadie Friedmanų akademinių pasiekimų stipendija (Max and Sadie Friedman Academic Excellence Scholarship), 1995 m.

Phi Beta Kappa, 1996 m.

Briano Sabero stipendijų už lyčių studijų pasiekimus (Brian Saber Grant for Excellence in Gender Studies), 1996 m.

Brandeiso universiteto (Brandeis University) diplomas su pagyrimu, 1997 m.

Stanfordo universiteto stipendija humanitarinių ir medicinos mokslų tyrėjams (Arts and Humanities Medical Scholars Grant, Stanford University), 2000 m.

Kraveno apdovanojimas už klinikinius pasiekimus, San Francisko ligoninė (Kraven’s Award for Clinical Excellence, San Francisco General Hospital), 2005 m.

Kalifornijos universiteto trečio kurso studentų teikiamas apdovanojimas už puikų dėstymą (Outstanding Teaching Award from third-year UCSF medical students), 2006 m.

Kalifornijos universiteto studentų medicinos personalo nariams teikiamas apdovanojimas už puikų dėstymą  (Teaching Excellence Award for Cherished Housestaff from UCSF medical students), 2007 m.

Kalifornijos Ramiojo vandenyno medicinos centro apdovanojimas už tarnybinius pasiekimus (California Pacific Medical Center Service Award), 2010 m.

Amerikos akušerijos ir ginekologijos tarybos diplomo turėtojas (American Board of Obstetrics and Gynecology Diploma), 2010 m.

Apdovanojimas už medicinos dėstymo savanorišką veiklą (Outstanding Volunteer Clinical Faculty), 2012 m.

Fulbraito stipendininkas (Fulbright Research Scholar), Vengrija, 2014 m.

Amerikos akušerių ir ginekologų kongreso (American College of Obstetricians and Gynecologists) narys, nuo 2011 m. iki dabar

Pelno nesiekiančios organizacijos „Žmogaus teisės gimdymo srityje“ tarybos narys (Non-profit Board Human Rights in Childbirth), nuo 2015 m. iki dabar

 


C.  Mokslinė veikla


 


1. Vienas iš leidinio What I Learned in Medical School:  Personal Stories of Young Doctors („Ko išmokau medicinos mokykloje: asmeninės jaunų gydytojų istorijos“) sudarytojų.


Šiuo projektu siekta papildyti trūkstamą literatūrą apie medicinos studentų, kuriems paprastai medicinos srityje nebuvo skirta pakankamai dėmesio, gyvenimą ir patirtį. Todėl dabar turime galimybę perskaityti dvidešimt dviejų skirtingų jaunų gydytojų istorijas, kuriose pasakojama, kaip jie tapo gydytojais, kaip suderina asmeninį gyvenimą su savo profesiniu tapatumu ir su kokiomis kliūtimis susiduria mokymosi metu. Iki šiol ši knyga yra viena tų, kuriose pateikiama didžiausia Amerikos gydytojų nuomonių įvairovė, ir yra įtraukta į universiteto ir medicinos mokyklos studijų programas. Be to, medicinos, slaugos ir akušerijos studentams bei akušerijos rezidentams toliau skaitau paskaitas, susijusias su etikos, teisių ir teisingumo problematika.



Publikacijos:

Takakuwa K, Rubashkin N, Herzig K. What I Learned in Medical School:  Personal Stories of Young Doctors. („Ko išmokau medicinos mokykloje: asmeninės jaunų gydytojų istorijos“). Įvado autorius Joycelyn Elders.  University of California Press, 2004 m.



Rubashkin N (2017 m.). “How Should Medical Students Respond to Obstetric Violence? („Kaip medicinos studentai turėtų reaguoti į smurtą akušerijoje?“). AMA Medical Student Ethics (priimta spausdinti).



Pranešimai:

Rubashkin N (2004 m.). “The History of Underrepresented Groups in Medicine.” („Medicinoje nepakankamai atstovaujamų grupių istorija“). Amerikos medicinos studentų asociacija (American Medical Student Association), Nacionalinė konferencija, Vašingtonas.



Rubashkin N (2014 m.). “Reproductive Ethics” („Reprodukcinė etika“). Paskaita medicinos studentams Semelveiso universitete (Semmelweis University), Budapeštas, Vengrija.



Rubashkin N (2014 m.). “Rights and Responsibilities across the Reproductive Spectrum” (Teisės ir įsipareigojimai reprodukcinės sveikatos srityje“). „Medicinos studentai už galimybę rinktis“ (Medical Students for Choice), Nacionalinė konferencija, Atlanta (Džordijos valstija). 



Rubashkin N (2017 m.). “Human Rights and Maternity Care” („Žmogaus teisės ir motinystės priežiūra“). Pasaulinės sveikatos serija, Kalifornijos universiteto Slaugos mokykla (UCSF School of Nursing).





2. Pagrindinis tyrėjas. Į motiną orientuotos nėštumo priežiūros projektas (Mother-Centered Pregnancy Care Project)

Šiuo projektu buvo siekiama užpildyti spragą ir atlikti tyrimą, ar Vengrijoje moterys patiria kokybišką ir pagarbią motinystės priežiūrą, ypač atsižvelgiant į neoficialius atsiskaitymus grynaisiais pinigais. Dėl savo kompetencijos atliekant tyrimus, susijusius su motinystės priežiūros patyrimais, ir taikant RMC kiekybinius metodus mano vadove šiame projekte buvo doc. Saraswathi Vedam (Registruotoji akušerė (RM, Registered Midwife), Slaugos mokslų daktarė (MSN, Master of Science in Nursing), Garbės daktarė (SciD (h.c)). Kaip pagrindinis tyrėjas rengiau reguliarius tarpdisciplininės tyrėjų komandos sutikimus, padėjau įveikti kalbos barjerus ir dalintis sisteminėmis žiniomis siekiant projekto tikslų.



Publikacijos:

Rubashkin N, Szebik I, Baji P, Vedam S.  Assessing Quality of Maternity Care in Hungary:  Development and expert validation of a person-centered survey instrument („Motinystės priežiūros Vengrijoje kokybės vertinimas: į asmenį orientuotos tyrimo priemonės kūrimas ir ekspertinis patvirtinimas“) (Straipsnį priėmė spausdinti BMC Reproductive Health).



Baji P, Rubashkin N, Szebik I, Stoll K, Vedam S. Informal cash payments for birth in Hungary: Are women paying to secure a known provider, respect, or quality of care? („Neoficialūs atsiskaitymai grynaisiais pinigais už gimdymą Vengrijoje: ar moterys moka tam, kad užsitikrintų pažįstamą paslaugos teikėją, pagarbą ir kokybišką priežiūrą?“). Soc Sci Med. 2017 Sep; 189:86-95.



Pranešimai:

Rubashkin N (2014 m.). How High is Too High? Cesarean sections and quality of care” („Kiek daug yra per daug? Cezario pjūviai ir priežiūros kokybė“) Paskaita Akušerijos ir ginekologijos katedrose Debreceno universitete (University of Debrecen) ir Segedo universitete (University of Szeged) Vengrijoje.



Baji P, Vedam S, Szebik I, Stoll K, Rubashkin N (2016). Paying informally for delivery in Hungary:  Associations among cash payments, intervention rates, and respectful maternity care („Neoficialus mokėjimas už gimdymą Vengrijoje: sąsajos tarp atsiskaitymų grynaisiais pinigais, intervencijų dažnio ir pagarbios motinystės priežiūros“). Europos sveikatos ekonomikos asociacijos (European Health Economics Association) konferencija, Hamburgas.



Rubashkin N, Szebik I, Baji P, Vedam S (2017).  Under-the-table payments for Mother-Baby Friendly Care in Hungary: effects on intervention rates and respectful care („Neoficialūs atsiskaitymai už motinai ir kūdikiui palankią priežiūrą Vengrijoje: poveikis intervencijų dažniui ir pagarbiai priežiūrai“). Tarptautinė akušerių konfederacija (International Confederation of Midwives), Torontas.





3. Atstovas. Susitarimui dėl gimdymo namuose skirtas susitikimas (Home Birth Consensus Summit), Mokslinių tyrimų grupė

Vadovaujant pagrindinei tyrėjai ir doc. Saraswathi Vedam ši grupė siekė užpildyti spragą formuluojant pagarbios motinystės kiekybinio tyrimo metodus. Remdamasi į bendruomenę orientuotu, dalyvavimu pagrįstu tyrimo metodu doc. Vedam apklausė Britų Kolumbijos (Kanada) moteris apie jų patirtį, susijusią su motinystės priežiūra. Šios apklausos pagrindu ji sukūrė dvi kiekybines priemones tirti į pacientą orientuotą priežiūrą – MADM (Motinos autonomijos priimant sprendimus) ir MOR-I (Moterų nuomonės apie gimdymą indeksą) skales. Vadovavau MADM skalės vertimui į vengrų kalbą, nes Vengrijoje ketiname tirti jos pagrįstumą ir prognostinį patikimumą. Toliau pateikiamose publikacijose aš parengiau įvadą ir išvadas, kuriuose paaiškinama šių skalių reikšmė dabartinių pagarbios motinystės priežiūros pasaulinių tendencijų kontekste.

 

Publikacijos:

Vedam S, Stoll K, Rubashkin N, Martin K, Christofi N, Hayes-Klein H, Miller-Vedam Z, Jolicoeur G and the CCinBC Steering Council. The Mother’s Autonomy in Decision Making (MADM) Scale: Patient-led development and psychometric testing a new instrument to evaluate quality of maternity care („Motinos autonomijos priimant sprendimus (MADM) skalė: pacientų inicijuotas naujos priemonės, skirtos vertinti motinystės priežiūros kokybę, parengimas ir psichometrinis bandymas“) (priimta spausdinti).



Vedam S, Stoll K, Rubashkin N, Martin K, Christofi N, Hayes-Klein H, Miller-Vedam Z, Jolicoeur G and the CCinBC Steering Council. The Mothers on Respect (MOR) index: a new measure to assess quality, safety, and human rights in childbirth („Motinų nuomonės apie pagarbą (MOR) indeksas: nauja priemonė išmatuoti gimdymo kokybę, saugumą ir žmogaus teisių gimdymo srityje laikymąsi“). Rengiama (priimta spausdinti).


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą